آش دندونی

سلام. گفته بودم که نشد یه جشن بزرگ برای دندون هلنا بگیرم و ازین بابت هم خیلی متاسفم ولی همین آش بهونه ای شد که دوباره با دوستان دوران دبیرستانم دور هم جمع بشیم و یه جشن کوچولو(البته اسماً) برگزار کنیم. خانم مرتضوی که ناظم دبیرستانمون بود بهمون میگفت شش تفنگدار. که البته خانم دکتر مریم فعلا توی جمع ما نیست و جاش واقعا بینمون خالیه. شراره جون، حامده جون، راضیه جون، ریحانه جون و سادات جون مهمونای عزیزم بودن. عاشقشونم و با دنیا عوضشون نمیکنم. البته ابتسام جونمم اومده بود و حسابی توی زحمت افتاده بود. خاله زینب تم رو که از 4-5 ماه پیش طراحی کرده بود دیر چاپ کرد و به موقع به دستم نرسید و جورش رو خواهرشوهرش کشیدن و زحمت برش و... کشیدن . مهمونی به خوبی برگزار شد ولی آب هندونش رو حامده جون درست کرد و شراره جون تعارف کرد. راضیه جون سالادو ... خلاصه چون تا ساعت سه سرکار بودم همه کارام مونده بود و به موقع انجام نشد. عدس آش هم که دوباره نپخت و حسابی مجبور شدیم از دندونامون برای جویدنش استفاده کنیم. توی مهمونی قبلی هم آش جو با نخود نپخته پخته بودم و ایندفعه آش جو با عدس نپخته. البته برای تنوع بیشترنیشخند.

به خاطر کمبود وقت  عکس زیادی نگرفتم ولی برای یادگاری کفایت میکنه. اگه یه کمی بیشتر طول میکشید بچه ها خودشون رو با خامه ی دور کیک سیر میکردن.

این کیک دندون ما بود که به خاطر بی سلیقگی و بی درایتی شیرینی فروشی محترم با این رنگ طراحی شده و رنگ زرد به نارنجی و آبی تبدیل شده.متفکر. البته قسمت ریشه دندان هم توسط بچه ها چشیده شده.

اینم پای هلنا خانمه که ترجیح دادن اینجا بزارن.

و این هم آش دندونی با دیزان راضیه جون.

و این ظرف هم با دیزان حامده جون و ..

و بالاخره میز عصرانه.

/ 8 نظر / 121 بازدید
خاله پارمیدا

.......دوســــــتشم.. .. ..و آبی....... ... .....پشـــــــــــــــت یه ژیـــــان نوشـــــته بــــود..: .. ......نگــــــــــــــام نکـــــن " آبــــــــــ " میـــــــــــــــــــــــشم..

چه تزئینات قشنگی چه عکسایی منم هوس کردم جشن بگیرم راستی یک سوال،ژله ی رنگین کمان را خودت درست کردی؟سخته؟قالبت فلزی بود؟

آبان دخت

چه بانمك كه براي مهماني هاي هلنا تم طراحي مي كني :) همه چيز خوشگله

خاله پارمیدا

سلام نی نی جون ارت گله دارم چرا به من رای ندادی این دیگه چه دوستیه که ما به هم داریم هزینش فقط یه پیامک 10 ریالیه

خاله پارمیدا

آمد رمضان هست دعا را اثری دارد دل من شور و نوای دگری ما بنده عاصی و گنهكار توییم ای داور بخشنده بما كن نظری

مهربانو

به به مبارک باشه عزیزم همه چیز قشنگ و عالیه . الهی عاقبت بخیر بشه ممنون از عکس ها [گل]

آسیه

[لبخند]احتیجی به این همه اسراف نبود ای کاش می ذاشتی برای تولد یک سالگیش

مامان سینا

آفرین برشما راستی دوست داشتم بدونم که این جشن دندون رسم شماست یعنی جزئ آداب و رسوم شماست ؟چون خیلی کار قشنگیه .